فراموش کردم
رتبه کلی: 1005


درباره من
سلام
شاهین شمسایی هستم...اهل اهوازم ولی اصفهان میشینم!دانشجوی دکترای ژئوفیزیک-اکتشاف نفت دانشگاه شیراز هستم...از اینکه توی این سایت هستم خوشحالم...همتون رو دوست دارم ولی به چشم خواهری...اصلا نه وقت کارای بیخود رو دارم و نه حوصله شو!!!توی سایت هر کاری ازم بربیاد در خدمتم...
مرسی
شاهین شمسایی (NIKITA3 )    

«شیشه» اولین ماده مخدر مرگ‌آور کشور....همراه با عکس

درج شده در تاریخ ۹۰/۰۸/۰۳ ساعت 01:42 بازدید کل: 7554 بازدید امروز: 3 0 می‌پسندم  
 

«شیشه» اولین ماده مخدر مرگ‌آور کشور

کریستال یا شیشه ماده اعتیادآوری است که شیوع مصرف آن در کشور به عنوان یک ماده محرک از حدود شش سال پیش و ورود این ماده به ایران به وسیله قاچاق آغاز شد، اما متاسفانه با گسترش تولید داخلی و اضافه کردن هروئین به ترکیبات این ماده، علاوه بر افزایش مصرف در بین جوانان، تخریبات جسمی آن نیز در کنار آسیب‌های روانی مصرف، به شدت افزایش یافت، به گونه‌ای که این ماده در حال حاضر با ترکیب «هروئین زیاد و مت آمفتامین کم» و با ایجاد بیش از ۹۰ درصد آسیب جسمی، اولین ماده مخدر مرگ آور در کشور و در تمام دنیاست.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، کریستال به عنوان یک داروی مت آمفتامین یعنی یک داروی محرک و با ترکیباتی مانند «مت آمفتامین + داروهایی چون آنتی هسیتامین» به عنوان یک محرک قوی در بین جوانان توزیع شد.

مصرف مواد محرک یعنی مت آمفتامین‌ها به تنهایی، اعتیاد جسمی به همراه ندارد، بلکه با ایجاد اعتیاد روانی، عوارضی مانند خمودگی، افسردگی و گوشه‌گیری را در پی خواهد داشت.

اما متاسفانه با توجه به هزینه بالای تهیه «شیشه» با ترکیب مت آمفتامین و به عنوان داروی محرک، افزودن هروئین به ترکیبات این ماده آغاز شد که از این طریق علاوه بر عوارض مت آمفتامین یعنی تحرک زیاد، کاهش خواب، افزایش انرژی، پرخاشگری و پرحرفی، پیری زودرس، تضعیف سیستم ایمنی بدن و در صورت مصرف طولانی، جنون، عوارض جسمی دیگری از جمله وابستگی و اعتیاد شدید به هروئین نیز به آن اضافه شد.

دکتر محمد علی شهرکی ـ روانپزشک و مدیر اجرایی جمعیت آفتاب ـ در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که شیشه یا کریستال به عنوان یک ماده محرک، مصرف تفریحی زیادی در جامعه پیدا کرده است، اعلام کرد: گرچه این ماده معمولا به همراه سایر مواد مخدر مانند تریاک، هرویین و یا کراک استفاده می‌شود و مصرف تکی چندانی ندارد، اما متاسفانه با توجه به افزایش شیوع مصرف آن، باید توجه بیشتری از سوی مسوولان نسبت به آگاه‌سازی جامعه در مورد عوارض شدید این ماده صورت گیرد.

وی هشدار داد: این ماده به دلیل این که برای تولید لزوما به هروئین نیاز ندارد، قاچاق گسترده‌ای هم ندارد و به همین دلیل تولید داخلی آن به ویژه با ترکیب هروئین افزایش یافته است که این امر زنگ خطر جدی برای مسوولان محسوب می‌شود.

مدیر اجرایی جمعیت آفتاب اعلام کرد: قیمت کنونی تهیه هر گرم شیشه ۱۰۰ هزار تومان است که البته قیمت بالای آن عاملی برای کاهش خرید و مصرف این ماده محسوب نمی‌شود.

 

مصرف مواد مخدر در برخی نقاط تهران

به گزارش مهر، اعتیاد به مواد مخدر بلای خانمانسوزی است که کیان خانواده و جامعه را مورد تهدید قرار داده و عدم برخورد به موقع و اثربخش با این پدیده نابهنجار اجتماعی ـ که تصاویر زیر تنها بخشی از آنچه در سطح شهر می گذرد را نشان می دهد ـ ضمن کاستن از قبح این ناهنجاری اجتماعی موجبات نا امنی و مزاحمت برای شهروندان را فراهم کرده است… امیدواریم مسئولان پرتعدادی که وظیفه برخورد با پدیده شوم اعتیاد را دارند، از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر و ناجا و… به مسئولیت خود عمل کنند.

Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site
Persianv.com At site

مصرف مواد در کنار منازل مسکونی ـ توزیع چای و مواد غذایی بین مصرف کنندگان مواد مخدر 

 


1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
امین امیرصادقی مربی تیم فوتبال بزرگسالان نیروی زمینی در لیگ دسته یکم کشور شد تورهای مشهد مقدس ویژه تابستان 1393قابل توجه دانشجویان عزیز (چاپ محسن )شارژ تلفن همراه در حال راه رفتنیه حرفــــــــــــ دل شاید به دردت بخوره بیا توشعری از خودم: گئتدون غربته من سیزفروش فوری خانهمرکز آموزش زبان انگلیسیاطاعیه برای اعضای انجمن baro baxفروش یک قطعه باغ
کاربران آنلاین
امین داودی ---شیوا حسینی--- ورود ممنوع طرفدارتم فاطمه 78 ستایش***** sahar naz.* ALIREZA-ArdaI3ili مهیار همایی **سویل** pari...pari *...زهرا...* سیدعلی موسوی* -l_WolF _l- ***حمید*** star samir سوگل ... *pure love* ***بانوی رخت تیره*** علیرضا یاغموری مهرداد دینی ترکمانی nice*______z______*girl متمدی منظومه ممان یا...س...س llı__AmIrI-Io3eIn __ıll ساغر بهاری مجیدحیدری قافلان گشت رحیم توتونچیان _محسن_ چاپ پارسا (برادران مرادی) دریای خشک oOo____pegah delkhosh____oOo lilili__sniffy__lilili آزاد ورها آذرلوگو gahfareeee II__FRIGHT-NIGHT__II محمدسام مشایخی رضا حسین پور -PaNti-BeNti- محمد رضا******* کیانوش جروقی حامد رهروان mohamad2013 ».-brAve-.« adrina.radmehr میم مثل ما مجید دادا نازنین ناز siamak**ss یالقیز قیز فرزاد ..... پویا .محمدی *هادی نصیری * IiiIii...üştƏ NƏviD...IiiIii سفیر عشق*پور صالحی MEYSAM GAREDAGHI اینترنت امیدان امیرعلی پسر مامان باباش74 PORIYA PAYDAR گلفروش رضا میانا _.ı Silent ı._ هوران بری باخ wolfman1313 نیمار سلیمی قلبهای جاویدان جهان رمیس 2 آسمانی باش علیرضا محمدی22 .______I-IE11______. h20m-jigilove میلاد حیدریz ALONE-------BOY tavagOf____mamnO

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است